Niebieskie Igrzyska

Niebieskie Igrzyska to ogólnopolska akcja Instytutu Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku, przygotowana jako propozycja obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu oraz Światowego Miesiąca Wiedzy na temat Autyzmu. SP2 dołączyła do 300000 uczniów z Polski, i nie tylko, biorących udział w tegorocznej edycji programu. Część edukacyjna jest realizowane przez cały kwiecień poprzez pogadanki, warsztaty, wystawy, prelekcje. Dzisiaj natomiast odbyła się część sportowa. Na boisku szkolnym spotkaliśmy się razem z przedszkolakami z Muzycznej Krainy przy ul. Jacewskiej, by wspólnie biegać, skakać, rzucać, turlać, bawić się. W pokonywanie torów przeszkód zaangażowały się wszystkie dzieci. Oświadczamy, że problemów ze sprawnością fizyczną nie mają dzieci przedszkolne i dzieci z SP2!