Sprawozdanie - wrzesień 2022 r.

Wrzesień 2022 r.

Od września 2022 roku rozpoczęliśmy działania w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Zakupiony sprzęt ma wesprzeć nas w pracy nad rozwojem kompetencji kluczowych XXI wieku naszych uczniów. W ramach zajęć lekcyjnych i kół zainteresowań rozwijamy kreatywność konstruując modele, postacie i światy wykorzystując Lego Education SPIKE. Uczniowie wymyślali i opowiadali historyjki do stworzonych modeli.

Zapoznaliśmy się też z drukiem 3D. Poznaliśmy możliwości i technikę drukowania przestrzennego za pomocą drukarki Banach 3D. Oglądaliśmy w sieci gotowe modele do druku i ustawialiśmy parametry do druku. Pierwszy wydruk- skrzydeł Huzara, nie wyszedł nam doskonale, ale się nie poddajemy i dalej będziemy próbować.

Nasze poczynania w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości można obserwować na oficjalnym profilu szkoły na Facebooku. Zapraszamy!