• Odwiedziło nas: 531948

Europejski Dzień Języków

W dniu 26 września w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 2 w Inowrocławiu zorganizowano konkurs plastyczny w ramach Europejskiego Dnia Języków. Europejski Dzień Języków jest to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie w dniu 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych.

Zadaniem uczniów było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej flagę. Pierwsze  miejsce zajęła Wiktoria Gąsiorek z klasy Ib. Wiktoria wykonała flagę Francji. Drugie miejsce zajął Wiktor Majdoszka z klasy 4a. Wiktor wykonał flagę Wielkiej Brytanii. Trzecie miejsce zajęła Patrycja Sucharska z klasy 5 b. Patrycja wykonała flagę Niemiec. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody.

Zwycięzcom konkursu gratulujemy!