Bardzo ważna książka

Drodzy Rodzice i Nauczyciele,

W tym roku świętujemy Jubileusz 55-lecia Orderu Uśmiechu. Z tej okazji powstała niezwykle ważna książka „Opowieści o prawach dziecka”, której autorem jest Kanclerz Kapituły Orderu Uśmiechu, a także przewodniczący Rady Fundatorów Fundacji - dr Marek Michalak.

To książka o tym, że wszyscy ludzie są równi, że mają prawo do inności, że każdy chce być kochany, że nie zawsze zachowujemy się dobrze, a błędy można i trzeba naprawiać.

Edukacyjny przekaz książki daleki jest od tradycyjnej szkolnej dydaktyki. Autor pokazuje, jak dzieci uczą się życia i jednocześnie czego my, dorośli, możemy się nauczyć od dzieci.

To nie jest zwykła książka - to prawdziwy aksjologiczny drogowskaz.

W październiku książeczka pojawi się w naszej bibliotece, ale ja szczerze zachęcam rodziców i nauczycieli do zakupu egzemplarza na własność. Warto mieć tę pozycję w domowej biblioteczce.

Autor: Monika Frątczak