Święto Konstytucji 3 maja

Dzień 30 kwietnia w naszej szkole to wielkie patriotyczne święto. Celebrowaliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.
Uczniowie, nauczyciele przyszli do szkoły w strojach galowych, które zdobił piękny kotylion. O godzinie 10.00 i 12.00 przez szkolny radiowęzeł odsłuchaliśmy audycję niepodległościową przygotowaną przez Samorząd Uczniowski, a każdą przerwę umilały pieśni patriotyczne. Tego dnia przygotowana została gazetka informacyjna na parterze szkoły. O 11.00 na boisku ustawiła się cała społeczność naszej szkoły. Odśpiewaliśmy hymn państwowy, wysłuchaliśmy kilku słów na temat święta. Swoje zdolności zaprezentowali również uczniowie z oddziału zerowego odśpiewując piękną, patriotyczną piosenkę. Mogliśmy skosztować pysznych maślanych ciastek w kształcie flagi, które wcześniej zdobione były biało-czerwonymi polewami.

Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna”.
Seneka Młodszy