XXI Sejmik Ekologiczny w “Dwójce”.

Dzisiaj w naszej szkole odbył się XXI Sejmik Ekologiczny pt. ”Nie marnujmy jedzenia”.
Podczas debaty uczniowie poruszali tematykę dotyczącą marnowania jedzenia w skali globalnej. Niemarnowanie żywności wiąże się z dokonywaniem codziennych wyborów. A od kogo zacząć, jeśli nie od siebie i swojego najbliższego otoczenia. Przyjęto postulat, że niemarnowanie żywności to jedna z metod, która pozwala każdemu z nas wziąć w swoje ręce losy naszej planety. Uczestnicy Sejmiku jednogłośnie zobowiązali się do wprowadzenia zasad niemarnowania żywności.
     Sejmik poprzedzony był cyklem konkursów międzyszkolnych - na wykonanie: plakatu, ulotki lub lapbooka pt. „Nie marnujmy jedzenia” oraz pracy przestrzennej pt. “Zdrowie na talerzu”, a także szkolnych pt. „Ciekawostki przyrodnicze”  i „Zgaduj zgadula przyrodnicza”. Ich laureaci otrzymali   nagrody i dyplomy. Fundatorami nagród byli: Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Urząd Miasta Inowrocławia, Drukarnia POZKAL, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oraz Regionalna Instalacja do Przetwarzania Odpadów Komunalnych. Młodzi ekolodzy przygotowali też program artystyczny związany tematycznie z sejmikiem.
Uroczystość przygotowały panie Anna Burak i Magdalena Lewandowska.