Międzynarodowy Konkurs Plastyczny pt. Kreatywne Prace Plastyczne

Udział „oddziału zerowego” w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym pt. Kreatywne Prace Plastyczne ma na celu wspierać całościowy rozwój dziecka przez proste, atrakcyjne, nowoczesne, oryginalne, prawdziwie twórcze zabawy i działania plastyczne. To również możliwości wspierania rozwoju dziecka w zakresie małej motoryki, koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz integracji sensorycznej przez zabawy i różnorodne działania plastyczne. Poprzez udział w tym konkursie proponujemy uczniom twórczą przygodę zamiast szablonów, instrukcji i schematów. Korzystamy zarówno z klasycznych jak i niekonwencjonalnych oraz eksperymentalnych technik plastycznych dla dzieci. Proponujemy zajęcia pobudzające wyobraźnię, wyzwalające radość i kreatywność, dostosowane do rzeczywistych możliwości i naturalnych faz rozwoju plastycznego dzieci oraz zgodne z podstawą programową nauczania plastyki w przedszkolu i w szkole podstawowej. Zachęcamy do korzystania z niedrogich materiałów, eliminowania plastiku i do recyklingu plastycznego.